Veterinarijos specialistai suteiks kvalifikuotą pagalbą ir išsamią konsultaciją dėl įvairių jūsų gyvūną užklupusių negalavimų ir ligų.
Suteikiame šias veterinarijos paslaugas:
Dehelmintizacija – vaistų sudavimas nuo kirmėlių.
- Suaugę gyvūnai turi būti dehelmintizuoji kas 3 mėn.
- Šuniukai dehelmintizuojami nuo 3 sav. ir iki 6 mėn. Vaistus rekomenduojame sušerti kas 1 mėn., nuo 6 mėn. – kas 3 mėn (kaip suaugusiems).
- Kačiukai dehelmintizuojami nuo 8 sav. amžiaus ir iki 6 mėn. Vaistai duodami kas 1 mėn., vėliau kas 3 mėn.
- Vaistai nuo kirmėlių suduodami likus 7-14 d. iki numatomo skiepo, kitu atveju skiepas gali būti neveiksmingas.
Vakcinacija – periodiškai, kas metus, rekomenduojame savo augintinius atvežti į profilaktinę apžiūrą ir vakcinacijai (skiepams). Vakcinuojami tik kliniškai sveiki augintiniai.
Šunų vakcinacijos planas:
- 4, 8 ir 12 mėn. arba 6, 9, 12 mėn., vėliau kartą metuose
- Suaugę šunys vakcinuojami kartą metuose
Šunis vakcinuojame nuo parvovirusinio enterito, maro, adenoviruso, paragripo, leptospirozės, pasiutligės, bordeteliozės ( „šunidžių kosulio“ , pavojingas pvz. parodose besilankantiems šunims), grybelio.
Kačių vakcinacijos planas:
- Kačiukus vakcinuojame 8-12 mėn. arba 12-16 mėn.
- Suaugusios katės vakcinuojamos kartą metuose
Kates vakcinuojame nuo panleukopenijos (kačų maro), kalciviruso, herpes viruso, pasiutligės.
Šeškų vakcinacijos planas:
- 8 ir 12 sav.
- Revakcinuojami šeškiukai kas metus
Triušių vakcinacijos planas:
- 4 ir 8 sav.
- Revakcinuojami du kartus per metus (pavasarį ir rudenį)
Triušiai vakcinuojami nuo miksomatozės.
Apsauga nuo blusų, erkių.
Erkės yra kraujasiurbiai parazitai, kurie aktyvūs būna nuo kovo iki spalio. Išskiriamos dvi erkių aktyvumo bangos – kovą ir rugsėjį. Pavojingiausios ir vis dažniau pastebimos erkių pernešamos ligos gyvūnams – babeziozė, boreliozė (Laimo liga).
Blusos pavojingiausios yra mažiems gyvūnams, kurių organizmai dar nesugeba pasipriešinti. Jų galime rasti ir pas gyvūną, kuris net neina į kiemą, į namus iš lauko blusų ar jų kiaušinėlių gali parnešti šeimininkas. Vienas iš pagrindinių požymių, kad augintinis turi blusų, – kasymasis.
Nuo blusų ir erkių preaparatų pasiūla klinikoje yra labai didelė. Tai purškalai, antkakliai, lašeliai. Atsižvelgiant į Jūsų gyvūną – klinikoje parinksime tinkamiausias priemones ir suteiksime visą būtiną informaciją apie tolimesnį (jei bus reikalingas) gydymą.
Pagal LR Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą perduodant kates, šunis ar šeškus kitam savininkui, šie gyvūnai turi būti paženklinti mikroschema ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje. Už perduodamų (dovanojamų, parduodamų ar kt.) gyvūnų paženklinimą mikroschema atsakingas gyvūno savininkas.
Veterinarijos gydytojai ženklina ir registruoja gyvūnus tik gavę augintinio savininko užpildytą ir pasirašytą prašymą dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir (ar) įregistravimo, duomenų keitimo ar išregistravimo.
Registruoti gyvūnus galima ir teritoriniuose VMVT padaliniuose.
- Perduodamo ar numatomo perduoti gyvūno augintinio savininkas turi kreiptis į veterinarijos paslaugų teikėją dėl perduodamų šunų, kačių ir šeškų, taip pat šių gyvūnų jauniklių ženklinimo mikroschema ne vėliau kaip iki šuns, katės ar šeško perdavimo kitam savininkui.
- Šunys, katės ir šeškai, atvežti į Lietuvos Respubliką iš Europos Sąjungos ir trečiųjų valstybių, turi būti įregistruoti Gyvūnų augintinių registre per 14 dienų nuo atvežimo.
- Kitam savininkui perduodami šunys, katės ir šeškai, kurie paženklinti mikroschema, turi būti įregistruoti Gyvūnų augintinių registre ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo jų paženklinimo mikroschema ir ne vėliau kaip iki šuns, katės ar šeško perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.
- Perduodant kitam savininkui Gyvūnų augintinių registre įregistruotą gyvūną augintinį, jį perduodantis savininkas ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo gyvūno augintinio perdavimo turi pateikti duomenis Gyvūnų augintinių registrui.
Gyvūno augintinio pasas būtinas tik tuomet, kai šeimininkas su šunimi, kate ar šešku keliauja iš Lietuvos nekomerciniais ar komercinaisi tikslais. Jeigu su augintiniu neplanuojate važiuoti į užsienį, gyvūno augintinio pasas nebūtinas.
Jeruzalės veterinarijos klinikoje:
- Suženklinsime ir užregistruosime Jūsų augintinį gyvūnų augintinių registre
- Suteiksime visą informaciją apie kelionę su augintiniu ir keliamus reikalavimus
- Paimsime kraują pasiutligės antikūnų titro nustatymui
- Išduosime gyvūno augintinio pasą
Kastracija – tai chirurginė operacija, kuomet patinams pašalinamos sėklidės, o patelėms – kiaušidės ir gimda. Operacija dažniausiai atliekama 6-12 mėn. gyvūnams. Tačiau amžiaus limito kastracijai nėra, ypač jei tai būtina susirgus tam tikromis ligomis, pvz. sėklidžių naviku.
Kastravimo privalumai patinams:
- Sėklidžių vėžio prevencija
- Sumažėjusi tikimybė dėl prostatos ligų (ypač navikų)
- Mažėja dominavimo problemos
- Sumažėja agresyvumas kitiems patinams
- Sumažėja arba visiškai išnyksta teritorijos žymėjimas šlapimu
- Kastruoti patina rečiau bėga iš namų, tai reikškia, kad jie rečiau patenka į autoavarijas ir būna sužaloti
Kastravimo privalumai patelėms:
- Sumažinama pieno liaukų navikų tikimybė
- Išvengiama nėštumo ir gimdymo, kuris yra labai pavojingas patelėms
- Nepasitaikys pūlingas gimdos uždegimas (piometra)
- Nepasitaikys tariamas nėštumas, kuris sukelia elgesio pakitimus ar net sveikatos problemas
- Nebebus rujos, kuri traukia priešingos lyties atstovus ir nervuoja šeimininkus
Pagrindinė kastracijos rizika yra tokia pati, kaip ir kiekvienos chirurginės operacijos, kai naudojami anestetikai, tačiau rizika yra labai nedidelė lyginant su potencialia nauda. Jeruzalės veterinarijos klinikoje kastruojame šunis, kates, šeškus, triušius, žiurkes, degu peliukus, jūrų kiaulytes, šinšilas, žiurkėnus.
Vidaus ligų gydytojai diagnozuoja ir gydo lėtines bei ūmines plaučių, širdies, virškinamojo trakto, endokrininės sistemos, sąnarių bei kitas vidaus organų ligas.
Vidaus ligų gydytojas skiria visus reikiamus laboratorinius, instrumentinius tyrimus.
Dažnai pacientai pas gydytoją atvežami, kai liga jau sunkiai kontroliuojama. Šeimininkams labiau reikėtų atsižvelgti į gyvūno amžių ir į profilaktinę apžiūrą į vet. kliniką atvykti nelaukiant pirmųjų ligos požymių, tai ypač svarbu vyresnio amžiaus gyvūnams. Jų šeimininkams patariame apžiūrą planuotis net kas 6 mėn.
Klinikoje dirba specialistai, kurie pasirūpina vaisingomis patelėmis visą nėštumo laikotarpį, atlieka profilaktinius tyrimus, stebi bendrąją patelės būklę, konsultuoja šeimininkus, teikia akušerinę pagalbą gimdymo ir pogimdyminiu laikotarpiu.
Klinikoje teikiamos paslaugos:
- Akušerinių ir ginekologinių ligų diagnostika bei gydymas
- Vaisingų dienų nustatymas (progesterone tyrimas)
- Nėštymo diagnostika, kontrolė
- Cezario pjūvio operacijos
Alergija – tai organizmo reakcija į aplinkos faktorius (dulkės, chem. medžiagos ir pan.).
Konsultuojame bei gydome pacientus sergančius alerginėmis ir odos ligomis.
Odos ligos yra dažna šunų ir kačių problema. Norint diagnozuoti odos ligas, veterinaras dažnai atlieka daug tyrimų – kraujo ir šlapimo tyrimus, odos skutmenų mikroskopinius tyrimus, biopsiją ir kt. Odos ligų priežastys gali būti nuo hormoninių sutrikimų iki ektoparazitų.
Gyvūnas gali būti alergiškas daugiau nei vienam produktui. Alergija maistui gali būti įgyta ir įgimta. Požymiai gali būti labai įvairūs, pradedant lėtiniu ausų uždegimu, nuolatiniais virškinamojo trakto sutrikimais, baigiant lėtiniu viduriavimu ir niežuliu.
Dažniau alergija pastebima retriveriams, Vokiečių aviganiams, taksams, kokerspanieliams ir rex katėms.
Mūsų klinikoje dėl alergijos ar hiposensibilizacijos paimtas Jūsų augintinio kraujas, tyrimams gali būti siunčiamas į geriausiausias laboratorijas Amerikoje, Olandijoje ir Vokietijoje:
- Alerginis testas 24 ar 96 alergenams
- Hiposensibilizacija iki 20 alergenų
- Alerginis testas dėl sezoninės paletės (žolės, piktžolės, medžių žiedadulkės)
Atvykus į Jeruzalės vet. kliniką suteiksime visą informaciją ir galimus diagnostinius tyrimus bei tolimesnę alergiško gyvūno priežiūrą.
Chirurgija yra medicinos mokslo šaka, kuomet mechaniškai yra veikiama į patologinį procesą.
Klinikoje yra atliekamos chirurginės operacijos išskiriamos į dvi grupes:
- Ortopedines
- Minkštųjų audinių
Daugiausiai yra atliekamos kastracijos ir įvairių darinių šalinimo operacijos. Dariniai būna gėrybiniai arba piktybiniai. Tai mes sužinome siunčiant tiriamąją medžiagą histopatologiniam tyrimui.
Mūsų klinikoje atliekamos chirurginės operacijos:
- Kastracijos
- Žaizdų tvarstymas, valymas, siuvimas
- Karpų šalinimas
- Navikų šalinimas
- Sarkomų šalinimas
- Mastektomija
- Punkcija
- Išvaržų operacinis gydymas
- Diagnostinė laparatomija
- Splenektomija
- Paranalinių liaukų šalinimas
- Makšties sienelės rezekcija
- Varpos šalinimas
- Išnirimų atstatymas ir fiksavimas operuojant
- Sausgyslių, raiščių siuvimas
- Kelio girnelės dislokacijos operacinis gydymas
- Kryžminių raiščių trūkimo operacinis gydymas
- Alkūnės sąnario osteochondrito operacinis gydymas
- Alkūninės ataugos šalinimas
- Osteosintezė
- Šlaunikaulio galvutės rezekcija
- Kojos ar piršto amputacija
- Bursos šalinimas
Be diagnostinių tyrimų nebeįsivaizduojamas veterinarijos gydytojo darbas. Diagnostiniai tyrimai veterinarijos gydytojui suteikia informaciją apie ligą, jos eigą ir gydymo sėkmingumą.
Klinikoje naudojami diagnostiniai aparatai leidžia mums atlikti būtiniausius tyrimus: kraujo, šlapimo, išmatų, citologinius tyrimus ir kt.
Mūsų kvalifikuotų darbuotojų dėka tyrimai yra atliekami greitai ir kokybiškai, o tai leidžia skubiai įvertinti gyvūno organizmo būklę ir pasirinkti tinkamą gydymo būdą.
Norint užtikrinti, kad augintiniui saugiai būtų atliekama anestezija, kraujo tyrimas atliekamas ir prieš kiekvieną chirurginę operaciją.
Visiems gyvūnams (ypač nuo 7 m. amžiaus), siekiant ligą diagnozuoti ankstyvojoje stadijoje, kasmet yra rekomenduojama atlikti profilaktinę apžiūrą ir kraujo tyrimą.
Jeruzalės veterinarijos klinikoje atliekami diagnostiniai tyrimai:
- Rentgeninis
- Echoskopinis
- Mikroskopinis
- Kaprologinis
- Tomografinis
- Magnetinio rezonanso
- Kraujo tyrimai
- Šlapimo tyrimai
- Citologinis odos tyrimas
- Histopatologinis
- Urolitų tyrimas
Ne visi tyrimai gali būti atliekami Jeruzalės veterinarijos klinikoje, tačiau pasirūpiname, kad tiriamoje medžiaga būtų pristatyta į Nacionalinį maisto ir vaterinarijos rizikos vertinimo institutą (NMVRVI) ar kitose šalyse veikiančias laboratorijas (Amerikoje, Olandijoje, Vokietijoje).